Sarunas Jasikevicius: Başımızı kaldırmalıyız!

Turkish Airlines EuroLeague Final Four maçında Panathinaikos’a 73-57 mağlup olan Fenerbahçe Beko’da başantrenör Sarunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

Hücumdaki performanslarını eleştiren Sarunas Jasikevicius, “Panathinaikos’u ve Ergin’i tebrik ederim. Sezon sona erdi. Buraya kadar gelen, zorluklara katlanan oyuncularımı tebrik ediyorum. Maça bakacak olursanız, defansif olarak iyiydik. Panathinaikos’u ortalamalarının altında tutmayı başardık ama hücumda berbattık, topu iyi taşıyamadık ve taşıdığımızda da hedeften uzaklaştık” dedi.

Sarunas Jasikevicius şu şekilde devam etti:

“Bu zor bir kayıp. Başımızı kaldırmalıyız. Bu bir gerçek. Bu tür maçları neden kaybedersiniz? Kazanmak için o kadar da iyi değildik. Tamam, rakibimiz genel olarak iyiydi ama mükemmel değildi.”

Ana odaklandığını dile getiren Sarunas Jasikevicius, “Kaybetmiş olmamız bir trajedi. Buraya her geldiğinizde şampiyonluktan iki maç uzakta oluyorsunuz. Yine çok yaklaşmıştık. Kendimize bakmalıyız, sahaya en iyi halimizle çıkmadık. Gelecek sezon umurumda değil. Ben bugünü düşünüyorum. Elbette gelişmek istiyoruz, bu olacak . Elimizde büyük bir fırsat vardı ama bunu değerlendiremedik. Sezon bizim için sona erdi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir